مرکز جراحي نوزاد دوقلوها نوزادان اخبار پزشکی

مرکز: جراحي نوزاد دوقلوها نوزادان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تداوم جوسازی‌های الجبیر علیه کشور عزیزمان ایران

وزیر خارجه عربستان بار دیگر کشور عزیزمان ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرد.

تداوم جوسازی‌های الجبیر علیه کشور عزیزمان ایران

تداوم جوسازی های الجبیر علیه ایران

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه عربستان بار دیگر کشور عزیزمان ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرد.

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط مدعی شد: ما به حاکمیت دیگر کشورها و همچنین قوانین بین المللی و اصل عدم دخالت در امور داخلی دیگران احترام می گذاریم بنابراین دخالت های کشور عزیزمان ایران در امور داخلی کشورهای عربی را نمی پذیریم.

تداوم جوسازی‌های الجبیر علیه کشور عزیزمان ایران

وی در ادامه با متهم کردن کشور عزیزمان ایران به حمایت از تروریسم ادعا کرد که کشور عزیزمان ایران فتنه های فرقه ای ایجاد می کند، همچنین کشور عزیزمان ایران در بسیاری از کشورها و بخصوص کشورهای عربی ناامنی ایجاد می کند.

وزیر خارجه سعودی در ادامه با طرح این ادعا که عربستان به دنبال ایجاد راه حل سیاسی در یمن هست، انصارالله یمن را نیروی وابسته به کشور عزیزمان ایران خواند و افزود که آنها خواهان سیطره بر تمام یمن هستند.

وزیر خارجه عربستان بار دیگر کشور عزیزمان ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه عربستان پیش از این نیز در نشست انجمن همکاری عربی ـ چینی که در شهر پکن برگزار شد، در مورد روابط کشور عزیزمان ایران و کشورهای عربی، گفت: در نشست سران عرب بر این مساله تاکید شد که روابط کشور عزیزمان ایران با کشورهای عربی باید بر اساس اصل حسن همجواری، احترام به حاکمیت کشورهای عربی و عدم دخالت در امور داخلی کشورهای عربی باشد.

ادعای دخالت کشور عزیزمان ایران در امور داخلی دیگر کشورها درحالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می کنند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به دنبال صلح، ثبات و امنیت در منطقه است و هیچ دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد. حضور کشور عزیزمان ایران در بعضی کشورها مستشاری بوده و به درخواست دولت قانونی آنها است.

این مقام سعودی درحالی مدعی حمایت کشور عزیزمان ایران از تروریسم است که عربستان سعودی از جمله کشورهایی بود که مرزهای خود را به روی داعش باز کرد تا وارد عراق و سوریه شوند و از آن ها حمایت کرد این درحالی است که کشور عزیزمان ایران نخستین و بزرگترین مخالف تروریسم درجهان است و جهت ریشه کن کردن آن تلاش های فراوانی کرده است و در بیرون راندن داعش و دیگر گروهک های تکفیری از عراق و سوریه نقش مهمی داشته است.

تداوم جوسازی‌های الجبیر علیه کشور عزیزمان ایران

ریاض درحالی مدعی حمایت از ایجاد راه حل سیاسی در یمن است که ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان نزدیک به سه سال است که زنان و کودکان یمنی را به قتل می رساند، مدارس و بیمارستان های آنان را بمباران می کند و از رسیدن غذا و دارو و کمک های بشردوستانه به آن ها ممانعت می کند و به علت تجاوزهای وحشیانه اش در یمن در لیست سیاه شرکت ملل قرار گرفت.

واژه های کلیدی: ایران | کشورها | عربستان | کشورهای عربی | عربستان سعودی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs