مرکز جراحي نوزاد دوقلوها نوزادان اخبار پزشکی

مرکز: جراحي نوزاد دوقلوها نوزادان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی افشای ماجرای تراشه الکترونیکی جاسوسی از مرحوم هاشمی

وکیل خانواده‌ هاشمی رفسنجانی درباره‌ رابطه‌اش با مرحوم آیت‌الله هاشمی و ماجراهای دوران وکالت این خانواده گفت: در وقت دولت احمدی‌نژاد هشت بار به وزارت اطلاعات اح

افشای ماجرای تراشه الکترونیکی جاسوسی از مرحوم هاشمی

افشای ماجرای تراشه الکترونیکی جاسوسی از مرحوم هاشمی

عبارات مهم : اطلاعات

وکیل خانواده هاشمی رفسنجانی راجع به رابطه اش با مرحوم آیت الله هاشمی و ماجراهای دوران وکالت این خانواده گفت: در وقت دولت احمدی نژاد هشت بار به وزارت اطلاعات احضار شدم و از من خواسته شد تا صدای مکالماتم با آیت الله را ضبط کنم!.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت وگو با انصاف نیوز در آستانه سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در وقت دولت احمدی نژاد هشت بار به وزارت اطلاعات احضار شدم. در آنجا گفتم که اگر می خواهید، من را بازداشت کنید. برخوردشان در جلسات اول تند بود ولی در جلسات آخر دوستانه شد. گفتند ما احساس می کنیم که تو از خود نظام هستی. من هم گفتم که شما مسئله دارید که احساس می کردید من از نظام نیستم، من مشکلی ندارم. به من گفتند آیا با اطلاعات همکاری می کنید؟ گفتم بله ولی بستگی دارد که چه همکاری از من انتظار داشته باشید.

افشای ماجرای تراشه الکترونیکی جاسوسی از مرحوم هاشمی

او افزود: به آنها گفتم که از من چه انتظاری دارید؟ گفتند ما راجع به خانواده آقای هاشمی تحقیق می کنیم. به همین علت کارشناس وزارت اطلاعات یک چیپ کوچک (تراشه الکترونیکی) به من داد تا صحبت های آیت الله در وقت ملاقات با من ضبط شود. به آنها گفتم که فرزندان هاشمی، محسن، یاسر، فائزه، مهدی و فاطمه را هر وقت بخواهید جهت بازجویی می آورم. مهدی هم که آن وقت خارج از کشور بود را هر وقت بخواهید می گویم که بیاید دوبی و با او صحبت و بازجویی کنید. در مورد خود آیت الله هم با وجود اینکه سن شما از آیت الله کمتر هست، هر وقت مشخص کنید قرار ملاقات می گذارم تا او را بازجویی کنید. هر سوالی دارید بپرسید و من تضمین می کنم که حقیقت را بگویند. قبول نکردند و گفتند ما به طور نامحسوس می خواهیم تحقیق کنیم.

وکیل خانواده هاشمی راجع به پاسخش به درخواست وزارت اطلاعات دولت احمدی نژاد، گفت: به آنها گفتم آن وقت که من شرکت برنامه و بودجه بودم و آقای ری شهری به عنوان یک فرد قدرتمند وزیر اطلاعات بود و من هم ۳۴ سال داشتم، از من درخواست کردند که مدیرکل شوم و بعد از آن هم معاون وزیر ولی من در وزارت نرفتم. الان من ۶۰ ساله شده است ام و فلانی وزیر است که خودش را هم نمی تواند جمع کند، حالا به من می گویید که بیایم خبرچین بشوم؟ آن هم خبرچین آقای هاشمی؟ گفتند بالایی ها این را از ما می خواهند.

وکیل خانواده‌ هاشمی رفسنجانی درباره‌ رابطه‌اش با مرحوم آیت‌الله هاشمی و ماجراهای دوران وکالت این خانواده گفت: در وقت دولت احمدی‌نژاد هشت بار به وزارت اطلاعات اح

علیزاده طباطبایی ادامه داد: به آقای هاشمی هم گفتم، خندیدند. گفتم که به بالایی هایتان بگویید که وزارت اطلاعات زمانی چنان اقتداری داشت. آن وقت من در نیروی هوایی بودم. یک خلبان اف ۱۴، هواپیما را برده و فرار کرده بود. زمانی که هواپیما در فرودگاه عراق نشسته بود خود صدام آمده و از او استقبال کرده بود و دستور داده بود که خانواده اش را هم به پاریس انتقال یافته کنند و پنج میلیون دلار هم به او جایزه دهند.

آن وقت در نیروی هوایی همه ترسیدیم. ظرف کمتر از دو هفته که رضا مرادی در پاریس کشته شد – نمی گویم که اطلاعات او را کشت – ولی طوری شد که هیچ هواپیمایی فرار نکرد. حتی بعد از جنگ، یکی دو تا از خلبان ها می درخواست کردند بروند، با من تماس می گرفتند که جنگ تمام شده است و ما می خواهیم برویم ولی می ترسیم که ما را بکشند!

علیزاده طباطبایی راجع به اوضاع اقتدار کنونی وزارت اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات بخش هایی دارد که خیلی مقتدرانه واکنش‌ها می کنند. در دوره احمدی نژاد یک پاکسازی کامل در وزارت اطلاعات اتفاق افتاد که وزارت ضعیف شد ولی در حال حاضر وزارت نیرومند است و بعد از دولت احمدی نژاد خیلی از مسئولان قبلی به وزارت برگشتند.

افشای ماجرای تراشه الکترونیکی جاسوسی از مرحوم هاشمی

علیزاده طباطبایی راجع به منش آیت الله گفت: هاشمی با همه روحانیون متفاوت بود. فاطمه هاشمی حرف قشنگی راجع به پدرش زد که پدر من در قبل انقلاب هم با بقیه روحانی ها متفاوت بود؛ اندرونی و بیرونی نداشت. نخستین برخورد انتقادی ام در سال ۷۳ بود که از دولت بیرون آمده بودم و وکیل دادگستری بودم. به هاشمی گفتم که من انتقادی به خانواده شما دارم، اینکه فرزند های شما از رانت استفاده می کنند. در پاسخ به من گفت که شما آخرین پستت مدیرکل عمومی دفاعی شرکت برنامه بوده و پدرت کشاورز است و فوق لیسانس حقوق دارید. محسن من هم دو سه سال از شما کوچک تر است و فوق لیسانس مهندسی دارد و مدیر صنایع موشکی در صنایع دفاع هست. در حال حاضر سمتش از آخرین پست دولتی شما کمتر هست. من واقعا شرمنده شدم.

وکیل خانواده هاشمی افزود: رابطه وکالتی من با آیت الله از آنجا شروع شد. همان جا جهت من تعریف کردند که زمانی امام خمینی به من گفتند که آقای ری شهری مطالبی راجع به فرزندانتان دارد، آنها را بشنوید. همان وقت به امام گفتم که به آقای ری شهری بگویید که مستقیم این مطالب را به قوه قضاییه بدهد و نیازی نیست که من آنها را بشنوم. آنچه را که راجع به فرزند های من به یقین رسیدید، رسانه ای کنید و نیازی نیست که از من اجازه بگیرید. در صورتی که من ارتباط تنگاتنگی با اطلاعات و سپاه داشتم، گفتم که هرچه راجع به فرزندان آیت الله دارید بدهید، من اجازه دارم که آنها را رسانه ای کنم ولی تا امروز یک برگ سند و مدرک مستدل به من نداده اند. آن چیزی که در پرونده مهدی هاشمی بود از نظر من بی ارزش بود و واقعیت نداشت.

وکیل خانواده‌ هاشمی رفسنجانی درباره‌ رابطه‌اش با مرحوم آیت‌الله هاشمی و ماجراهای دوران وکالت این خانواده گفت: در وقت دولت احمدی‌نژاد هشت بار به وزارت اطلاعات اح

علیزاده طباطبایی در آخر گفت: من از سال ۸۸ تا امروز نزدیک به ۴۸۰ پرونده سیاسی داشته ام که از هیچ یک از موکلان سیاسی ام یک ریال پول نگرفته ام چه برسد از خانواده آقای هاشمی. این آخرهای به علت گلایه ای که از من می کنند، به موکلانم می گویم که هرچه دارید بدهید. بیش از ۳۰ پرونده جهت خانواده هاشمی وکالت کرده ام. دکترای حقوق از دانشگاه شهید بهشتی دارم. هم کلاسی های من، همه عضو هیات علمی شده است اند، من هنوز عضویتم در دانشگاه آزاد تایید نشده است! به جرات می توانم بگویم که هیچ نقطه ضعفی ندارم.

پسر من دکترای فقه و مبانی حقوق دارد و هفت سال است که در دانشگاه آزاد قم تدریس می کند. طلبه است و درس خارج می خواند. اخیرا از وزارت اطلاعات نوشته اند که مسئله صلاحیت دارد! دامادم که هشت سال است در دانشگاه آزاد تدریس می کند و دکترای حقوق از دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران دارد، مدیریتش در دانشگاه آزاد دماوند تایید نشده هست. حقوق من هم در دانشگاه آزاد به عنوان استادیار دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

افشای ماجرای تراشه الکترونیکی جاسوسی از مرحوم هاشمی

واژه های کلیدی: اطلاعات | خانواده | دانشگاه | طباطبایی | مهدی هاشمی | احمدی نژاد | هاشمی رفسنجانی | دولت احمدی نژاد | درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs