مرکز جراحي نوزاد دوقلوها نوزادان اخبار پزشکی

مرکز: جراحي نوزاد دوقلوها نوزادان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار پزشکی عملی جراحی نادر در دنیا ، جداسازی موفق دوقلوهای به هم چسبیده از سر

در یکی از نادرترین جراحی‌های جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده، پزشکان آمریکایی موفق شدند دو نوزاد که از مغز به هم چسبیده بودند را از هم جدا کنند.

عملی جراحی نادر در دنیا ، جداسازی موفق دوقلوهای به هم چسبیده از سر

جداسازی موفق دوقلوهای به هم چسبیده از سر/عملی جراحی نادر در جهان

عبارات مهم : جراحي

در یکی از نادرترین جراحی های جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده، پزشکان آمریکایی موفق شدند دو نوزاد که از مغز به هم چسبیده بودند را از هم جدا کنند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از واشنگتن پست، اين نوزادان 10 ماهه كه ابي و ارين نام دارند، براي اولين بار در طول زندگي خود مي توانند در تخت هايي جداگانه بخوابند. اين دو نوزاد طي جراحي 11 ساعته اي كه بعد از ماه ها برنامه ريزي و آماده سازي در بيمارستان كودكان فيلادلفيا انجام شد، از يكديگر جدا شدند.

عملی جراحی نادر در دنیا ، جداسازی موفق دوقلوهای به هم چسبیده از سر

به گفته جس تيلور يكي از جراحان زيبايي حاضر در اين عمليات، جداسازي دوقلوهاي به هم چسبيده كاري بسيار سخت است كه دوران نقاهت بسيار طولاني نيز به دنبال دارد، ولی ما به نتيجه مثبت اين جراحي بسيار اميدواريم.

در دوقلوهاي هم سان، جنين در اوايل دوران بارداري به دو نيم تقسيم مي شود ولی در دوقلوهاي به هم چسبيده، اين عمليات جداسازي انجام نمي شود و نوزادان از بخشي از بدن به يكديگر متصل باقي مي مانند. اين پديده بسيار نادر استو در هر 200 هزار تولد يكبار رخ مي دهد، و دوقلوهاي از سر به هم چسبيده يا كرنيپاگوس، كمياب ترين مورد به شمار مي روند و تنها دو درصد از دوقلوهاي به هم چسبيده را تشكيل مي دهند.

در یکی از نادرترین جراحی‌های جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده، پزشکان آمریکایی موفق شدند دو نوزاد که از مغز به هم چسبیده بودند را از هم جدا کنند.

شدت اين وضعيت به منطقه اي از بدن نوزاد بستگي دارد كه از آن محل دوقلوها به هم چسبيده اند، البته پزشكان مي گويند بيشتر دوقلوهايي كه از سر به هم چسبيده اند زنده باقي نمي مانند. والدين ابي و اروين در 11 ماهگي از بارداري به پيوستگي دوقلوها پي بردند.

پس از تولد پزشكان شروع به برنامه ريزي دقيق براي جداسازي دوقلوها كردند و براي ماه ها به مطالعه اسكن هاي مغزي، مدل هاي سه بعدي و ديگر داده ها كردند تا ايمن ترين شيوه را براي جداسازي بيابند. ميزان دشواري جراحي را شدت اتصال و محل آن تعيين مي كند. اصلي ترين چالش اين جراحي نيز مديريت عروق خونرسان مغز هستند ، زيرا معمولا بافت رگ در مغز يكي از قل ها بسيار خوب و در ديگري بسيار كم است.

در جراحي جداسازي بيش از 30 جراح و متخصص مشاركت داشتند. تجهيزات جراحي كد گذاري و رنگ بندي شده است بودند و هر رنگ به يك قل تعلق داشت. جراحي با جداسازي رگ هاي خون رسان مغز شروع شد و به دشوارترين بخش، يعني جداسازي سينوس ساژيتال رسيد. بعد از آن جراحان به دو دسته تقسيم شده است و عمليات بازسازي را شروع كردند.

عملی جراحی نادر در دنیا ، جداسازی موفق دوقلوهای به هم چسبیده از سر

واژه های کلیدی: جراحي | نوزاد | دوقلوها | نوزادان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs